"Map Paintings" Mike Fullarton

Główny nacisk kładziony jest na użycie koloru i formy, organicznych i geometrycznych, migoczących ścieżek o delikatnej zawiłości i intensywności, uchwyceniu nastroju, cech charakterystycznych, przejścia i tożsamości każdego miejsca, zapewniając widzowi hipnotyzujące wrażenia wizualne. "Map Paintings" to eksploracja różnych tras komunikacyjnych/metrowych współczesnych miast na całym świecie oraz wzorów, jakie mogą wyłonić się z ich fragmentacji i abstrakcji.

Wystawa prezentowana była: 15.11-11.12.2022
Wernisaż wystawy odbył się: 15.11.2022, godz. 18.00

"Map Paintings" Mike Fullarton

1 /

"Lanckorona. Studium nocy" Artur Brocki

Lanckorona. Studium nocy. Mokry bruk, skąpany w gęstej mgle i cisza. Czerń i biel. Noc, przykrywająca niepotrzebne szumy, skupia wzrok na tym, co najistotniejsze, wycisza rozbiegane myśli. Wystawa Artura Brockiego to jesienno-zimowe kadry klimatycznej Lanckorony, miasteczka na stoku góry. 

Wystawa prezentowana była: 15.02-5.03.2023
Wernisaż wystawy odbył się: 15.02.2023, godz. 18.00

"Lanckorona. Studium nocy" Artur Brocki

1 /

"Polskie Noblistki" Kamila Wajda

Cykl prac inspirowany polskimi noblistami: Marią Skłodowską-Curie, Wisławą Szymborską, Olgą Tokarczuk. Niesamowicie inteligentne, pracowite i skromne. Niby każdy je zna, ale na ile dokładnie? To pierwsza indywidualna wystawa Kamili  po ukończeniu Wydziału Rzeźby Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Prezentowane na wystawie prace wykonane zostały w technice monotypii.

Wystawa prezentowana była: 7.03-16.04.2023
Wernisaż wystawy odbył się: 7.03.2023, godz. 18.00

"Polskie Noblistki" Kamila Wajda

1 /

"Może marzenia to są, a może sny" Ewa i Jan Gajewscy

Fotografie Ewa i Janusza Gajewskich są aktualną próbą pokazania miasta widzianego oczyma przechodnia spacerującego ulicami Krakowa. Zatrzymane w kadrze obiekty stanowią wyraz subiektywnej kreacji, ukazującej współczesną atmosferę dawnej stolicy Polski, a także wpływ klimatu tradycji historycznej silnie oddziałującej na  widza. Można odnieść wrażenie, że obcowanie z tym wszystkim, co tak wyraźnie emanuje w zabytkowej materii Krakowa sprawia autorom nieustająca przyjemność, czym pragną się z widzami za pośrednictwem fotografii podzielić. Autorzy wystawy uwielbiają podróżować, zachwycać się otaczającym światem i uwieczniać niezapomniane chwile w migawce aparatu fotograficznego. Na swoim koncie mają wiele wystaw indywidualnych, wspólnych oraz kilkanaście grupowych zarówno krajowych jak i zagranicznych. Fotografia to ich życiowa pasja.

Wystawa: 18.04-14.05.2023
Wernisaż wystawy odbył się: 18.04.2023, godz. 18.00

"Może marzenia to są, a może sny" Ewa i Jan Gajewscy

1 /

"Bestie. Z natury" Jan Bosak

Prace prezentowane na wystawie pochodzą z dwóch serii: Owady oraz Bestiarium, które powstały w roku 2022. Są pokłosiem fascynacji autora światem zwierząt, których piękno, dzikość i tajemniczość stały się pretekstem do artystycznych poszukiwań. Opracowana technika pozwoliła na tworzenie wielu wariantów kolorystycznych poszczególnych motywów dla podkreślenia zmienności, niejednoznaczności w ich postrzeganiu.

Wystawa: 17.05-12.06.2023
Wernisaż wystawy odbył się: 17.05.2023, godz. 18.00

"Bestie. Z natury" Jan Bosak

1 /

Planowane wystawy:

czerwiec 2023
wystawa końcoworoczna prac uczestników zajęć plastycznych

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.