Klub dla mieszkańców

Zabytkowy budynek z funkcjonalnymi, ciekawie zaaranżowanymi i odpowiednio wyposażonymi salami zajęciowymi o łącznej powierzchni niemal 600 m2 pozwala na realizację bogatej oferty kulturalno-edukacyjnej dla wszystkich grup wiekowych – od maluchów po seniorów. Wśród pomieszczeń przeznaczonych na działalność kulturalno-edukacyjną, znajduje się nowoczesna sala widowiskowa dla ponad 100 osób, pełna kolorów, zabawek i pomocy dydaktycznych sala malucha, sala ruchowa z lustrami dla zajęć tanecznych i fitness oraz sala edukacyjno-muzealna, gdzie odbywają się zajęcia z języków obcych, minikonferencje, wykłady i inne spotkania. Na piętrze zlokalizowana jest sala muzyczna, w której organizowane są zajęcia wokalne i lekcje gry na instrumentach, sala edukacyjno-wykładowa oraz sala plastyczna.

Dla dzieci i młodzieży

Najmłodsze dzieci zostaną zaproszone na spotkania Klub Rodziców (cykliczne zajęcia ogólnorozwojowe, animacyjne, umuzykalniające itp. dla rodziców z dziećmi w wieku do 3 lat), a także na zajęcia ogólnorozwojowe dla dzieci w wieku 2,5-4 lat w ramach Klubu Malucha. Dla dzieci przygotowane zostały także zajęcia plastyczne, baletowe oraz logopedyczne.

Starsze dzieci oraz młodzież mogą wziąć udział w lekcjach gry na instrumentach, śpiewu oraz rysunku i malarstwa. Zdolności artystyczne mogą rozwijać także na warsztatach teatralnych. W Forcie Borek znalazły się także propozycje zajęć tanecznych: balet, taniec nowoczesny czy taniec towarzyski. Wśród zajęć edukacyjnych młodzi-zdolni znajdą m.in. warsztaty robotyki, modelarstwo oraz warsztaty szachowe.

Dla rodzin

Żeby skorzystać z zajęć w ramach Klubu Rodziców należy zaopatrzyć się w Kartę Klubu Rodziców. Dzięki niej wstęp na zajęcia i wydarzenia we wszystkich Klubach Rodziców działających w strukturze Centrum Kultury Podgórza jest bezpłatny. Honorujemy również Krakowską Kartę Rodzinną 3+ (KKR3+) oraz Krakowską Kartę Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem (KKRN, Karta dla Rodziny “N”). Obie karty to systemy ulg, przywilejów i uprawnień dla ich posiadaczy, funkcjonujące tylko w gminie miejskiej Kraków.

Krakowska Karta Rodziny z Niepełnosprawnym Dzieckiem uprawnia rodziców, dzieci niepełnosprawne i ich pełnosprawne rodzeństwo m.in. do 50 proc. zniżki w miejskich instytucjach kultury. Kartę wydaje Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, przy ul. Dekerta 24.

Krakowska Karta Rodzinna 3+ gwarantuje wiele ulg w instytucjach kultury, sklepach i punktach usługowych. Taką Kartę mogą otrzymać rodziny wielodzietne (posiadające co najmniej troje dzieci), zamieszkałe na terenie gminy Kraków, w których rodzice (rodzic) rozliczają podatek dochodowy od osób fizycznych w urzędzie skarbowym właściwym dla osoby zamieszkałej na terenie Krakowa. Kartę taką wydaje Krakowskie Centrum Świadczeń UMK, przy ul. Stachowicza 18.

Z myślą o dorosłych i seniorach

Nie mniej ciekawie przedstawia się pakiet zajęć dla dorosłych i seniorów. Znalazły się w nim m.in.: nauka gry na instrumentach, rysunek i malarstwo, czy warsztaty rękodzieła. W kategorii „zajęcia taneczne i sprawnościowe” można wybrać taniec nowoczesny i towarzyski, zumbę, jogę, pilates, taniec w kręgu czy zajęcia fitness. Tych, którzy szukają aktywności ukierunkowanych na rozwój osobisty i podnoszenie kompetencji zapraszamy do udziału w zajęciach językowych, warsztatach haftu i koronki oraz kursach językowych. Dla osób w wieku 60+ przygotowaliśmy Klub Seniora – cykl zajęć i spotkań kulturalno-edukacyjnych, rekreacyjnych oraz integracyjnych dedykowanych tej grupie wiekowej.

Poza stałymi zajęciami w Forcie Borek organizowane są również liczne wydarzenia kulturalne, m.in. koncerty, spektakle, wystawy, plenery malarskie oraz cykle spotkań.

Seniorów zainteresowanych programem zajęć zachęcamy do zakupu Karty Seniora Centrum Kultury Podgórza. Umożliwia ona darmowy udział w zajęciach, a także darmowy lub rabatowy wstęp na wydarzenia oferowane przez CKP i jego filie. Karta obowiązuje przez dany rok kulturalny tj. od września do sierpnia kolejnego roku.

Podgórze w Kulturze

Zachęcamy również do zaopatrzenia się w kartę Podgórze w Kulturze! Obejmuje ona darmowy lub rabatowy wstęp na wybrane przez Centrum Kultury Podgórza wydarzenia, spektakle, koncerty i imprezy we wszystkich filiach. Karta jest przyznawana na dany rok kulturalny.

Na skróty

Ta strona używa plików cookies. Dowiedz się więcej.